Château Pontac-Lynch bestaat al sinds 1720. Het huis en de wijngaarden liggen tussen Margaux en Cantenac en worden omringd door bekende buren zoals Château Margaux, Château Palmer en Rauzan Segla en Château d’Issan.
Voor deze hoge kwaliteitswijn worden de druiven met de hand geoogst. Na een strenge selectie wordt er traditioneel gevinifieerd en op barriques gerijpt. Het terroir is samengesteld uit klei en kalksteen en de wijngaarden zijn aangeplant met 45% Merlot, 40% Cabernet Sauvignon, 10% Cabernet Franc en 10% van de Petit Verdot.
Proefnotities: de fruitige aroma’s van kers en pruim zijn rijp en zwoel. De wijn heeft kracht, maar is tegelijkertijd zacht dankzij zijn smeuïge structuur. De kruidigheid van de houtlagering is goed geïntegreerd en voegt pittigheid en complexiteit toe.
De wijn kan zeker nog 10-15 jaar rijpen.
Serveer deze wijn bij foie gras, geroosterd gevogelte en gegrild lamsvlees.