Aldo Conterno – Barolo – Colonnello – 2019

Aldo Conterno – Barolo – Colonnello – 2019

 216,00

per fles

Een geur van zwarte kersen, leer, specerijen en gedroogde bloemen. Granaatrode kleur. s Aromatische smaak met krachtige tannines, sappig fruit.

- +

Geen bezorgkosten vanaf € 99,50 (Nl-Be-Du)

vanaf 6 flessen 5% korting

Aldo Conterno was één van de twee zoons van ‘Barolokoning’ Giacomo Conterno. Aldo en broer Giovanni zijn allebei in de voetsporen van hun vader getreden, al volgden ze ieder hun eigen weg.

Waar Giovanni de meer traditionele ideeën van zijn vader volgde, had Aldo andere ideeën over hoe ultieme Barolo zou moeten smaken, onder meer door zijn tijd in Californië. Al was Aldo zeker geen modernist pur sang.

Het wijnhuis heeft drie wijngaarden in de cru Bussia, alle drie op kalkbodems: de wijngaarden Colonnello, Cicala en Romirasco. Het huis ziet de Romirasco-wijngaard als de beste. 70% van de Nebbiolo-druiven in de topcuvée Granbussia Riserva zijn afkomstig van deze wijngaard.

Met Granbussia creëerde Aldo Conterno een iconische Barolo en die creatie leeft tegenwoordig voort in het werk van zijn kinderen Giacomo, Stefano en Franco, die het wijnhuis nu runnen.

Wijnhuis

Aldo Conterno

Land

Italië

Regio

Piemonte

Gebied

Ligging wijngaard

Colonello

Druivensoort

nebbiolo

aantal per doos

6 fl. in originele doos, per fles leverbaar

Fles afsluiting

Kurk

conterno-barolo-colonnelloAldo Conterno – Barolo – Colonnello – 2019
 216,00
- +
Scroll naar boven
Geverifieerd door MonsterInsights