“De eerste vintage gemaakt in de nieuwe wijnmakerij van het landgoed, de Trotte Vieille 2021, is prachtig geworden en biedt aroma’s van zoete bessen en kersen vermengd met brandende sintels, rozenblaadjes en rauwe cacao. Medium tot vol, naadloos en gepolijst, het is indrukwekkend diep en serieus. Het is een mix van 54% Cabernet Franc, 45% Merlot en 1% Cabernet Sauvignon.” – Robert Parker’s wijnadvocaat – 92-94 pts
“Dit is zeer pittig en helder met een echt cabernet franc-karakter, met tonen van bessen, sinaasappel en verse kruiden. Medium body met prachtige energie en zuurgraad. Fijne tannines. Pittig en sappig. 54% cabernet franc, 45% merlot en 1% cabernet sauvignon.”
James Suckling – 94-95 pts
“54% Cabernet Franc, 45% Merlot, 1% Cabernet Sauvignon. Midden robijn. Bosbessen en lichte soja in de neus. Zeer zijdeachtig bij binnenkomst, met een fijne zuiverheid van blauw en rood fruit en zachte maar aanhoudende tannines. Levendige zuren snijden er doorheen. in de afdronk, waarbij de zoetere kruiden en het fruit worden getemperd.”
Jancis Robinson – 16/20 pts
“De Trotte Vieille 2021, die nog steeds de eerste vintage is die in hun nieuwe fabriek wordt gevinifieerd (zie mijn primeur-notitie voor details), heeft een verfijnd, klassiek rechteroever boeket met verheven donker bessenfruit, kiezelsteen en minder van het zoethoutelement dat uit de wijn komt. Meer bloemige geuren. De smaak is fris bij de binnenkomst met sappig rood fruit, heel puur van stijl, bijna pastille-achtig. Maar er zit echte diepte in deze Saint-Émilion, en zoals ik al eerder opmerkte, vooral meer details op de afdronk. Dit is gewoon een heel heerlijke wijn, die vooral aan charme wint in het glas, hoewel ik vermoed dat hij zal profiteren van de kelderrijping.”
Vinous – 94 pts
“Een helderroze rand aan de wijn met prachtige bloemigheid en zoete tonen van rode en zwarte kersen in de neus – zo expressief. Sappig en scherp, dit is in eerste instantie doordringend, prachtige kristallijne kersensmaken die vervolgens flink bezinken om de smaak te onthullen. Kalkachtige, gemalen steenmineraliteit die de tong en wangen bedekt met de kruiden van de Cabernet Franc die er doorheen komt. Kruidnagel, cederhout, tabak, donkere chocolade – een bitterheid die het scherpe fruit tegengaat. Ik hou van het mondgevoel, de tannines zijn zacht en zo geïntegreerd en geeft een uitstekende structuur en ondersteuning. De donkere, meer hartige elementen nemen het over naar de afdronk, maar dit heeft een goede typiciteit en frisheid. kern van sappig fruit. Zeker voor een lang leven.”
Decanter – 94 pts





